נשיכת כלב

ההיבט המשפטי של נשיכת כלבים

האחריות בגידול כלב לא מסתיימת בדאגה לבריאותו אם הידיד הנאמן שלכם דחף, הבהיל, נשך אתם עלולים להיגרר למשפט ואף לשלם פיצויים גבוהים במיוחד. אין ספק להכניס כלב למשפחה זו חוויה מיוחדת. נכון הוא שצעד כזה מלווה בלא מעט השקעה של זמן וכסף. אבל אין ספק שכמות אהבה ללא תנאי שהוא יודע להחזיר שווה את המאמץ הזה.

עם זאת חשוב להפנים שלאחזקת כלב מתלווה גם אחריות גדולה כלפי הסביבה. נכון, ברוב המקרים כאשר מדברים על נשיכות כלבים לא מדובר על תקיפות קטלניות, שמסוקרות בעיתונות בצורה רחבה. אלא דווקא המקרים הפחות דרמטיים הם אלו השכיחים יותר – כשכלב רץ וגורם לרוכב אופניים והרוכב נופל ונחבל, או כאשר השליח של זארה הגיע עם השמלה החדשה שחיכיתן לה.

 

מיהו האדם האחראי לנזק שנגרם מהנשיכה ?

אין ספק וטבע הדברים מחייב כי בעליו של הכלב מחוייב לפצות את הניזוק כתוצאה נשיכה של כלב, עם זאת, חשוב להבין כי גם למי שהחזיק בכלב אפילו אם הוא אינו בעליו ישנה אחריות לנזק שגרם בזמן שהכלב שהה בחזקתו. .השאלה מיהו המחזיק בכלב, נגזרת ממספר נתונים, הקרבה והפיקוח – הקיימת או שצריכה להתקיים – בין מי שנטען כי הוא מחזיק בכלב לבין הכלב.

 

מסגרת האחריות?

מאחר והאחריות לנזקי הנשיכה הינה אחריות מוחלטת (בדומה לאחריות בגין תאונות דרכים)
גם  אם פעלתם באופן הנדרש ממשכם, הלכתם עם הכלב כשהוא קשור ברצועה (ואפילו עם זמם) במידה ורצועת הכלב נשמטה מידכם והכלב רץ לכיוונו של אדם אחר, הפילו ארצה ואפילו רק אם אותו אדם נבהל וכתוצאה מכך נחבל יהא עליכם לפצותו בגין אותה פגיעה.

 

ההגנות העומדות לנתבעים?

חשוב לדעת כי ישנם 3 טענות הגנה אשר עשויות להפחית את אחריותם של נתבעים בתיקי נשיכה.
(1) במידה וקדמה לתקיפה התגרות של הניזוק בכלב;
(2) תקיפת הניזוק את הבעלים, את בן זוגו, הורו או ילדו;
(3) הסגת גבול של הניזוק במקרקעין של הבעלים.

ואולם, יש מקרים שאינם חד משמעיים. למשל עובר אורח נכנס ללא רשות שטח בבעלותכם, קטין חדר לחצר ביתכם על מנת להוציא כדור, ליטוף הכלב למרות  שהבעלים ביקש מפורשות בסמוך לתקיפה לא להתקרב לכלב וכו'. ובמקרים מסוג זה, הרבה פעמים הבעלים אומנם לא יהא פטור מחבותו כלפי הניזוק אך התנהגות זו תילקח בחשבון טרם קביעת פיצוי.

גובה הפיצוי הנדרש – נגזרת של הוכחת הנזק

באם יוחלט עקרונית כי על הבעלים לפצות את הניזוק, אזי, יצטרך להוכיח הניזוק הוא את הנזק לו הוא טוען וזאת בין השאר באמצעות צירוף חוות דעת רפואית.

 

התיישנות והמועד להגשת התביעה?

תקופת התיישנות להגשת תביעה הינה 7 שנים מיום התקיפה, כאשר מדובר בקטין תקופת ההתיישנות הינה 7 שנים מיום הגיעו לגיל 18 כלומר עד שהקטין מגיע לגיל 25.

חשוב לציין כי לא מומלץ להשתהות בפניה לעורך דין המתמחה בנשיכת כלב ולחכות יותר מדי זמן לפני שמגישים את התביעה.

דוגמא לתיק שמטופל על ידי משרדנו:

קטין אשר ננשך באכזריות על ידי כלב ונותרה לו נכות משמעותית. מדובר היה בכלב יוצא יחידת צבאית "עוקץ" אשר אולף באופן כזה שברגע שהוא אוחז באובייקט, אינו משחרר עד אשר בעליו מגיע וכך נותרה רגלו של הקטין במשך דקות ארוכות בתוך פיו של הכלב. עם קבלת התיק, בוצעו מספר פעולות מהירות על ידי משרדנו ולאחריהם הוגשה תביעה בסכומים משמעותיים לבית המשפט על מנת שיתקבל פיצוי משמעותי לאור האירוע הטראומטי.

 

עצות שימושיות:

מייד לאחר אירוע הנשיכה לפנות לעורך דין המתמחה בנשיכות כלבים ולא לחכות יותר מידי זמן לפני שמגישים תביעה. עורך דין מיומן אשר מכיר את התחום עשוי לבצע מהלכים מהירים אשר ישנו את התמונה באופן דרמטי.

מייד עם פגיעת הילד/ה דווחו מייד גם למוסד החינוכי ומלאו טופס הודעה על תאונה. חשוב מאוד גם לקבל אישור על מסירת הדיווח.

ביטחתם את הדירה ? שימו לב, ייתכן והפוליסה מעניקה מענה במידה נגרם נזק על ידי כלב גם לצד שלישי.

הקפידו לאסוף מסמכים רפואיים וכן את ההוצאות בגינם כגון : אמבולנס, השכרת ציוד עזר, רכישת תרופות וכיוצ"ב.

 

******

אין האמור בטור זה תחליף לייעוץ או ייצוג משפטי

 

הכותב הינו שותף במשרד עורכי דין ויצמן אייכנברונר המתמחה בתחום דיני הנזיקין ובכלל זה נזקי גוף, תאונות דרכים, פוליסות תאונות תלמידים, תאונות עבודה, ביטוח לאומי, נשיכות כלבים  וכיוצ"ב

נפגעת? פנו אלינו עוד היום ונפעל בכדי למצות את מלוא זכויותיכם…

 

הגשת תביעה בגין נשיכת כלב

 

כלבים הם אולי הדבר המהנה ביותר שיש אך פעמים רבות הם גם דבר מסוכן ביותר, כמו לדוגמא במקרה של נשיכת כלב ואז אין ברירה אלא לברר על נשיכת כלב תביעה. כלב נושך זה דבר נפוץ מאוד ונשיכה של כלב יכולה לגרום לנזק עצום, נזק שבגינו אין ברירה אלא להגיש תביעה נזיקית.
אם ננשכתם לא עלינו על ידי כלב הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות זה לפנות אל עורך דין המומחה בתחום נשיכות כלבים בכדי שייצג אתכם אל מול בעלי הכלב ו/או אל מול חברת הביטוח. ויצמן אייכנברונר הינו משרד העוסק בתביעות מסוג זה.

 

נשיכת כלב תביעה – מה אומר החוק?

אם כך מעניין לשמוע מה אומר החוק על נשיכת כלב תביעה? צריך להבין כי על פי פקודת הנזיקין במקרה של נשיכת כלב מגיע פיצוי ללא הוכחת נזק לננשך. חוק זה בא לטובת הננשך וזאת בכדי להרתיע בעלי כלבים מלשחרר את הכלב שלהם. עם זאת, אל תטעו לחשוב כי אפשר לנהל לבד ו/או באמצעות כל עורך דין.  על מנת למצות את הפיצוי המקסימאלי תיק תביעה בגין נשיכת כלב יש לפנות אל עורך דין אשר יעזור לכם לתבוע את בעלי הכלב. אם אתם בעלי כלב שנשך יש פעולות מהירות שניתן לבצע שיכולות לסייע להקטין את הנזק בשיעור ניכר ולכן אתם חייבים גם כן לקבל ייצוג משפטי ממומחה בתחום הנזיקין וזאת בכדי להבטיח כי הזכויות שלכם לא תופרנה ואתם תקבלו הגנה מספקת מפני התביעה.

 

מדוע משרד וייצמן אייכנברונר הוא הבחירה הנכונה ביותר עבור תביעה בגין נשיכת כלב?

אם אתם מחפשים אחר המשרד המוביל בארץ בתחום דיני הנזיקין ובפרט בתחום נשיכות הכלבים אתם צריכים להכיר את משרד ויצמן אייכנברונר . למשרד יש ידע עצום הן בתביעות בגין נשיכות כלבים והן בגין הגנה נגד תביעות על נשיכות כלבים. במשרד עובדים עורכי דין בעל ניסיון רב ועשיר בתחום דיני הנזיקין אך חשוב לומר כי המשרד שומר על רמת מחירים סבירה והוגנת כלפי לקוחותיו. אם תפנו אל משרד וייצמן אייכנברונר אז אתם תדעו הכל כל הזמן וזאת מכיוון שהמשרד אומר תמיד את האמת ללקוחות שלו ולא מסתיר מהם מאום וזאת מתוך אמונה שאמת היא הכלי החשוב ביותר של עורך הדין והכלי שעוזר לנצח במשפטים.

 

כלב מחוסן נשך אותי

אם הייתם שומעים על אדם שנשך כלב זה היה מופיע בעיתון בידיעה ראשית אך אם הייתם שומעים על כלב מחוסן נשך אותי זה היה מגיע לשערים האחרונים של העיתון. אין חדשה בכלב שנשך אדם אך אי אפשר להתעלם מכך כי אותו אדם יכול לסבול מבעיות גופניות ונפשיות קשות. כלב יכול לגרום לנזק אדיר לאדם ואל לנו להתעלם מכך. כמובן, עדיף שכלב מחוסן ינשך אתכם ולא כלב שיש לו כלבת אך כך או כך זה לא נעים שינשכו אתכם ועליכם לעשות הכול בכדי להימנע מכך.
ויצמן אייכנברונר הינו משרד בוטיק בתחום הנזיקין אשר נושא נשיכות הכלבים הוא אחד מתחומי העיסוק העיקריים של המשרד.

 

כלב מחוסן נשך אותי – מה עלי לעשות כעת?

אז מה עושים עם כלב מחוסן נשך אותי? אם כן קודם כל אתם חייבים לקבל טיפול רפואי. לאחר מכן אתם צריכים לאתר את הבעלים של הכלב ולדווח לו על הנשיכה וכך גם לדווח לרשויות על הנשיכה של הכלב. לצד זאת, אתם צריכים לשקול במקרה הצורך הגשת תביעה משפטית כנגד בעלי הכלב. עליכם לדעת כי קל מאוד היום לתבוע בעלים של כלב שנשך וזאת מכיוון שהחוק מקל מאוד על התובע. עם זאת, אם אתם רוצים לתבוע את הבעלים של הכלב עליכם להבין כי אתם צריכים לפנות אל עורך דין על מנת שתוכלו לבצע מספר פעולות מהירות שיוכלו להגדיל את סיכויי התביעה בצורה משמעותית.

 

לא רוצים להתפשר במקרה זו כלב מחוסן נשך אתכם? פנו אל משרד עורכי דין ויצמן אייכנברונר ולא תתחרטו!!

אם נשך אתכם כלב או נפלתם קורבן לפגיעה פיזית / נפשית כזאת או אחרת יש לכם כתובת אחת בלבד והיא משרד עורכי דין וייצמן אייכנברונר. המשרד נחשב לטוב בתחום נשיכת כלבים וידע לייצג אתכם בצורה הטובה ביותר שיש. המשרד ייצג לקוחות בהצלחה רבה ותוך שימת לב ויחס אישי לכל לקוח ולקוח. אצלנו עורכי הדין תמיד יענו לכם ותמיד יהיו שם בשבילכם ולא משנה אם נשך אתכם כלב או שהחלקתם בעבודה ושברתם את הרגל. אנו מומחים בתחום הנזיקין ואם אתם חושבים כי יש לכם תביעה ביד בואו אלינו ואנו ניתן לכם מענה מדויק ונכון בכדי להבטיח כי תקבלו את המגיע לכם בצורה המהירה ביותר שיש.

 

נשך אותי כלב

כל אדם ששומע את המשפט נשך אותי כלב מזדעזע מייד וזאת מכיוון שנשיכת כלב זה אחד הדברים הכי פחות נחמדים שיש. נשיכה של כלב יכולה לסכן את החיים שלכם אם היא נעשית בירך או בצוואר היכן שיש את העורקים הראשיים, אך גם אם הנשיכה נעשית רב באזור השוק או היד זה יכולה להיות חוויה מאוד לא נעימה. העניין הוא שנשיכת כלב היא נפוצה מאוד ויש הרבה מאוד אנשים אשר ננשכו וכתוצאה מכך נכנסו לסיוט אחד גדול. ויצמן אייכנברונר הינו משרד העוסק בתביעות מסוג זה.

 

נשך אותי כלב – מה אני צריך לעשות עכשיו?

אז אם נשך אותי כלב עולה השאלה מה עלי לעשות? אתם צריכים לקבל טיפול רפואי ומיד להשיג תיעוד של התקיפה. לצד זאת אתם צריכים לברר מי הבעלים של הכלב הנושך באמצעות פנייה לווטרינר האזורי וזאת בכדי להגיש תביעה כנגדו. עליכם להבין כי את התביעה לא מגישים לבד אלא עם עורך דין מומחה לדיני נזיקין ובתחום נשיכות הכלבים בפרט. וזאת בכדי למקסם את סיכויי ההצלחה שלכם במשפט. זכרו כי כלב נושך יכול לסכן את החיים של האדם הננשך בטח אם האדם הוא ילד ואף עלול לגרום לו לפוסט טראומה. ולכן תביעה כנגד הבעלים של הכלב הנושך היא ההרתעה הטובה ביותר כנגד שחרור הכלב ויש לה השפעה חיובית על הביטחון של האנשים השונים אשר עוברים ברחובה של עיר.

 

פנו למשרד עורכי דין ויצמן אייכנברונר על מנת להגיש  תביעה בגין נשיכת כלב

עליכם לדעת כי משרד עורכי דין וייצמן אייכנברונר מתמחה בתביעות נזיקין ובפרט בתביעות נשיכת כלבים. למשרד יש ניסיון אדיר וארוך שנים בתחום הנזיקין ועובדים בו עורכי הדין הטובים בארץ בתחום הנזיקין. הידע של משרד עורכי דין זה הוא עצום והיכולות של עורכי הדין הן אדירות.
המשרד מאמין בשקיפות וזה בא לידי ביטוי בכל פעולה ופעולה של עורכי הדין של המשרד.
אצלנו תיחשפו להכול בזמן אמת ואין דבר כזה להסתיר משהו קטן מן הלקוח. אנו נהיה שם בשבילכם ונעשה הכול בכדי לסייע לכם לנצח במשפט וזאת באמצעות המומחים הגדולים ביותר בארץ בתחום של דיני נזיקין וזאת הבטחה.

 

 

נשיכת כלב פיצויים

כולנו תקווה כי לעולם לא תחוו נשיכה של כלב מכיוון שזה דבר נוראי, אם כבר אתם חווים נשיכה אתם חייבים מיד לברר את הפיצויים המגיעים לכם וזאת מכיוון שהנושא של נשיכת כלב פיצויים הוא קריטי לחייכם. עליכם לדעת כי כיום בעקבות נשיכה של כלב אפשר לקבל פיצוי גבוה מאוד ולכן שווה לפנות אל עורך דין המתמחה בתחום אם ננשכתם על ידי כלב. עליכם לזכור כי נשיכה של כלב יכולה להיות קטלנית הן מההיבט הפיזי והן מההיבט הנפשי ולכן הגיוני שתרצו לקבל פיצויים נאותים מבעל הכלב הנושך ו/או מחברת הביטוח. ויצמן אייכנברונר הינו משרד העוסק בתחום זה.

 

נשיכת כלב פיצויים – האם זה אפשרי?

עולה השאלה איך אפשר לקבל פיצויים בגין נשיכת כלב והאם נשיכת כלב פיצויים זה דבר מקובל? אם כן אתם צריכים לדעת כי  האחריות המוחלטת כפי שנקבעה בפקודת הנזיקין מאוד באה לקראת הננשך ומאפשרת לקבל פיצוי נאות וגבוה בגין הנשיכה. אם ננשכתם הדבר החכם ביותר שאתם יכולים לעשות לאחר פניה לרופא זה לפנות אל עורך דין אשר ייצג אתכם מול בעל הכלב וידרוש בשמכם פיצוי מתאים. עליכם להבין כי בתי המשפט לא משחקים בתחום זה והם נאותים לתת פיצוי נאות על נשיכת כלב וזאת מכיוון שהם מבינים עד כמה יש צורך בהרתעה של בעלי כלבים מלשחרר את הכלב שילך חופשי ויעשה כבשלו.

 

נפצעתם? ננשכתם? מגיע לכם פיצוי על נשיכת כלב!  פנו אל משרד עורכי דין וייצמן אייכנברונר ולא תתחרטו

עליכם לדעת כי יש משמעות לשאלה לאיזה משרד עורכי דין אתם פונים בגין נשיכת כלב וככל שתפנו אל משרד עורכי דין אשר הינו בעל ניסיון בתחום כך הסיכוי שלכם לקבל פיצוי יגדל באופן משמעותי. כאן נכנס לתמונה משרד עורכי דין ויצמן אייכנברונר, אשר לדעת רבים נחשב למשרד הטוב בארץ בתחום הנזיקין ולמשרד המוביל בארץ בתחום נשיכות הכלבים. לאורך השנים המשרד ייצג הרבה לא מעט לקוחות מבוגרים וצעירים אשר ננשכו על ידי כלבים ובשל נשיכות אלו נותרו להם אחוזי נכות משמעותיים ולאחר טיפול של המשרד קיבלו הלקוחות פיצויים גבוהים מאוד בגין נשיכות כלבים וזה משהו שכדאי לקחת בחשבון טרם קבלת החלטה בנוגע לייצוג משפטי.

שאלות נפוצות

על בעלים של כלב מוטלת אחריות מוחלטת לפעולות הכלב ועליו לפצות את מי שנפגע כתוצאה מהנשיכה. עם זאת, במקרה שלך מדובר במחזיק בכלב ולא בבעלים של כלב. לפיכך, האחריות המוחלטת, כאמור, תוטל על מי שרק החזיק בכלב אם נוכיח שלמחזיק בכלב הייתה כוונה להחזיק בכלב באופן קבוע, וכן ככל שלא התגרית בכלב, הסגת גבול או הסתכנת מרצון. אנו במשרד עורכי דין ויצמן אייכנברונר עוסקים באופן נרחב בעניין מתן פיצוי לנפגעי נשיכות כלבים וממליצים לך לפנות אלינו לקבלת ייעוץ משפטי בעניין.

נשיכת כלב היא אירוע קשה ולא אגזים אם אומר שהאירוע הוא טראומתי. ישנם מספר פעולות שצריך לבצע באופן מיידי על מנת למנוע נסיונות העלמה של הכלב. כמו כן, מהניסיון שלנו נשיכה כמו זו שמתוארת בשאלתך מותירה פעמים רבות בנוסף לנכות הגופנית גם נכות פסיכיאטרית ומוצע גם לבדוק עניין זה טרם הגשת תביעה לבית המשפט. ככל ותהיו מעוניינים בקבלת ייעוץ משפטי לעורכי דין במשרדנו יש ניסיון רב בטיפול בתיקי נשיכות כלבים.

תפריט נגישות

נשמח לעזור לכם!